Co s sebou

S sebou si přineste:

  • občanský průkaz
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • doporučení k hospitalizaci od vašeho ošetřujícího lékaře
  • výsledky vašich vyšetření
  • potvrzení o pracovní neschopnosti (pokud Vám bylo vystaveno již před hospitalizací)
  • toaletní a osobní potřeby (ručník, žínky, hřeben, tekuté mýdlo, vlasový šampon, zubní kartáček + pastu, tablety na zubní náhrady, případně nádobu na zubní náhrady, toaletní papír, případně i hygienické vlhčené ubrousky)
  • brýle (jsou-li třeba)
  • domácí obuv s pevnou patou
  • pyžamo nebo noční košili *
  • župan
(* Pyžamo nebo noční košili vám rádi zapůjčíme, pokud ale chcete mít v průběhu hospitalizace v LDN vlastní prádlo, je to samozřejmě možné. Z hygienických důvodů si, ale musíte zajistit jejich pravidelnou výměnu.)

Co s cennostmi při přijetí na lůžko?

K plánovanému přijetí do LDN nedoporučujeme nosit větší finanční obnosy, cennosti, ostré nástroje - nůžky, nože, event. zbraně apod. Pokud však u sebe budete mít cenné věci (šperky, větší finanční částky nebo důležité doklady), doporučujeme požádat o jejich uložení do ústavního trezoru LDN.

Nebojte se zeptat lékaře

Při přijetí Vás ošetřující lékař vyšetří a seznámí Vás se všemi důležitými informacemi týkajícími se Vašeho zdravotního stavu. V průběhu hospitalizace Vás lékař bude průběžně informovat o Vašem zdravotním stavu a o dalším postupu léčby. Nebojte se zeptat na vše, co Vám není jasné a čeho se obáváte. Ošetřující lékař Vám rád vysvětlí vše, čemu nerozumíte.

Pro správný průběh léčby je také velmi důležité lékaře informovat o všech Vašich potížích, o tom, co Vás trápí. Snažte se předat zdravotníkům všechny nutné informace, protože tím usnadníte a urychlíte Vaši léčbu.

Nadstandartní pokoj

Jaké dokumenty budete podepisovat?

S přijetím do LDN souvisí také právní úkony, k nimž patří především Váš podpis souhlasu s přijetím do LDN.

Všichni zdravotničtí pracovníci jsou vázáni povinnou mlčenlivostí. Znamená to, že nesmí bez Vašeho souhlasu (mimo výjimek vyplývajících z právních norem) hovořit o Vašem onemocnění, ani o žádných dalších skutečnostech, které se při výkonu své práce v LDN dozvěděli. Sami si rozhodnete, koho může Váš ošetřující lékař informovat o Vašem zdravotním stavu. Pokud si nepřejete, aby byl kdokoliv z Vašich blízkých informován, budeme Vaše přání respektovat. Toto rozhodnutí písemně potvrdíte v rámci Poučení a souhlasu pacienta.

Jak se budete stravovat?

Váš ošetřující lékař Vám určí nejvhodnější dietu, která Vám bude podávána. Jestliže jste doma dodržovali speciální dietu (např. diabetickou, žlučníkovou apod.), je velmi důležité informovat o tom Vašeho lékaře. Tato dieta Vám pak bude podávána.

UPOZORNĚNÍ - naordinovanou léčebnou dietu prosím dodržujte. Je to součást vaší léčby.

Kdy vás mohou vaši blízcí navštívit?

Návštěvní hodiny jsou denně od 10 hodin do 18 hodin.